Datoer for konfirmandforberedelse, Risbjergskolen - torsdage 14.45-16.15

Risbjergskolen 8.c

Datoer for konfirmandforberedelsen 2019/20:

Konfirmation søndag den 10. maj kl. 12.00

Forberedelse onsdage kl. 14.45-16.15, på nedenstående datoer.

Gudstjenestedeltagelse efter eget valg indtil 'gudstjenestebankbogen' er udfyldt. 

Der serveres forfriskninger for konfirmanderne 15. minutter før forberedelsestiden.

 

Datoer for sleep-over fredag-lørdag og besøg af indsamlingskaravanen kommer snarest, når aftalerne er på plads.

 

1/9 søndag. Gudstjeneste og intromøde for konfirmander og konfirmandforældre kl. 10.00-12.00  

25/9  Forberedelse

2/10 Forberedelse 

11/10 Forberedelse TEMADAG 9.00-15.00

16/10 Ingen forberedelse - efterårsferie

23/10 Ingen forberedelse

30/10 Forberedelse

------

6/11  Forberedelse

13/11  Ingen forberedelse

20/11 Forberedelse 

27/11 Forberedelse 

-------

4/12 Forberedelse husk 'bankbog'

Juleferie indtil 5/2-2020

-------

5/2 Forberedelse

12/2 Ingen forberedelse - vinterferie

19/2 Forberedelse

26/2 Forberedelse

------

4/3 Forberedelse

8/3 søndag Sogneindsamling kl. 10.00-14.00                                                                                                 

 

9/3 mandag Forberedelse TEMADAG 9.00-15.00

11/3 Ingen forberedelse

18/3 Forberedelse

25/3 Forberedelse

------

1/4 Forberedelse

8/4 Påskeferie

(til information: 13/4  2. påskedag Konfirmanddåb kl. 10.00 ved gudstjenesten)

15/4 Forberedelse husk 'bankbog'

22/4 Forberedelse

29/4 Forberedelse

------

5/5 Generalprøve kl. 15.30-16.30

10/5 Konfirmation kl. 12.00

Nedenstående konfirmeres søndag den 10. maj 2020 kl. 12.00

  1. Agnes Brandt Andersen

  2. Sebastian Granhoff Asmussen                                

  3. Oscar Romer Brunn                                                                          

  4. Gustav Smith Evensen                                          

  5. Karoline Juel Hey                                                                          

  6. Ole Gunnar Hornbæk                              

  7. Christoffer Karolyi-Brink                                   

  8. Maja Kemp Larsen  

  9. Nanna Meyer 

  10. Louise Pedersen                                                                 

  11. Louise Thuesen Reenmers                             

  12. Sylvester Heiberg Sandau                                        

  13. Daniel Lauge Siegismund                                        

  14. Katarina Wede

  15. Louise Zentner Weiss