Datoer for konfirmandforberedelse, Gungehusskolen/Avedøre/Engstrandskolen 2019/20

Gungehusskolen 8.c

Konfirmation søndag den 10. maj 2020 kl. 10.00

Forberedelse almindeligvis torsdage kl. 14.15 - 15.45, samt på nedenstående datoer.

Der serveres forfriskninger for konfirmanderne 15. minutter før forberedelsestiden.

 

Datoer for sleep-over fredag-lørdag og besøg af Indsamlingskaravanen kommer snarest, når aftaler er på plads.

Gudstjenestedeltagelse er efter eget valg indtil gudstjeneste 'bankbogen' er udfyldt.

 

1/9 søndag Gudstjeneste og intromøde for konfirmander og konfirmandforældre kl. 10.00-12.00

26/9 Forberedelse

3/10 Forberedelse

10/10 Forberedelse TEMADAG 9.00-15.00

17/10 Ingen forberedelse - efterårsferie

24/10 Ingen forberedelse

31/10 Forberedelse

------

7/11 Forberedelse

14/11 Ingen forberedelse

21/11 Forberedelse

28/11 Forberedelse

-------

5/12 Forberedelse husk 'bankbog'

Juleferie indtil 6/2-2020    

------                                                                                 

6/2 Forberedelse 

13/2 Ingen forberedelse - vinterferie

20/2 Forberedelse

27/2 Forberedelse

------

5/3 Forberedelse 

8/3 søndag Sogneindsamling kl. 10.00-14.00

12/3 Forberedelse

19/3 Forberedelse

26/3 Forberedelse

------

2/4 Forberedelse

9/4 Ingen forberedelse  - påskeferie

(til information: 13/4  2. påskedag  Konfirmanddåb kl. 10.00 ved gudstjenesten)

16/4 Forberedelse husk 'bankbog'

23/4 Forberedelse

30/4 Forberedelse

------

7/5 Generalprøve kl. 14.15-15.15

10/5 Konfirmation kl. 10.00

Nedenstående konfirmeres søndag den 10. maj 2020 kl. 10.00

 

1.    Isabella Halgren Andersen              

2.    Harald Emil Berglund                        

3.    Oscar Charlie Gleitze Bruun     

4.    Sofia Køster Christensen                         

5.    Matilde Lind Christiansen                         

6.    Marcus Bono Clausen 

7.    Laust Heimann Glumsø      

8.    Emil Sebastian Hansen   

9.    Oliver Voigt Jespersen                                   

10.  Matilde Sanggaard Petersen                              

11.  Sebastian Zhao Skaaning                         

12.  Emilie Månsson Weidich