Datoer for konfirmandforberedelse, Gungehusskolen - onsdage 14.15-15.45

Det forventes at konfirmanderne møder på nedenstående datoer, samt til 12 gudstjenester efter eget valg. Datoer markeret med parentes er deltagelse frivillig, men anbefalet.

 

Der serveres kiks og saftevand for konfirmander 15 minutter før forberedelsestiden begynder

6/9 Forberedelse

13/9 Forberedelse

20/9 Forberedelse

24/9 Gudstjeneste og intro for konfirmander og forældre kl. 10.00-12.00

27/ 9 Ingen forberedelse - lejrskole 

30/9 Skibby Krønniken afg. Frihedens station kl. 9.00

---------

4/10 Ingen forberedelse   

11/10 Ingen forberedelse 

18/10 Efterårsferie

25/10 Forberedelse

----------

1/11 Forberedelse

8/11 Forberedelse

(12/11) Aftenshow kl. 19.00 og After Eight

15/11 Ingen Forberedelse

22/11 Forberedelse

(26/11) Hva så Luther kl.16-18 i Avedøre kirke

29/11 Forberedelse

----------

(3/12) Aftenshow kl. 19.00 og After Eight

6/12 Forberedelse

Juleferie

7/2 Forberedelse

14/2 Vinterferie

21/2 Forberedelse

(25/2) Aftenshow kl. 19.00 og After Eight

28/2 Forberedelse

-------

3/3 Rollespil kl. 10.00-17.00

7/3 Forberedelse

11/3 Sogneindsamling Folkekirkens nødhjælp kl. 10.00-14.00

12/3 Temadag kl. 9.00-15.00

14/3 Forberedelse

16/3 Sleep-over i kirken kl. 20.00- 9.00

21/3 Forberedelse

28/3 Påskeferie

------

(2/4) Konfirmanddåb kl. 10.00            OBS sidste dag for gudstjenestekryds

4/4 Forberedelse

11/4 Forberedelse

18/4 Forberedelse

25/4 Generalprøve kl. 14.15-15.15

27/4 Konfirmation kl. 10.00

2/5 Blå time kl. 14.15-15.15

 

Besøg af Sultkaravanen forud for sogneindsamlingen er endnu ikke fastlagt

Nedenstående konfirmeres Store Bededag fredag den 27/4 kl. 10.00

  1. Alexander Halgren Andersen
  2. Linda Estrella Andersen-Illianos
  3. Lucas Trebbien Berg                         
  4. Victor Ilija Bjerreggard                      
  5. Isabel Dinamarca Gonzalez
  6. Andreas Schiedte Háfjall                  
  7. Amalie Halkier Jørgensen                 
  8. Christian Valentin Jørgensen            
  9. Isabella Dalum Tropp Kjær               
  10. Caja Skjold Knoth                              
  11. Lucas Meldberg Larsen                     
  12. Precious Queen Lubega                    
  13. Aaliyah Massajjage                            
  14. Cecilie Gross Sørensen                      
  15. Filippa Egheim Jensen
  16. Amanda Bestue-Gadby                      forberedes af Thomas Gylnæs Nielsen
  17. Emil Bindesbøl Hindsberg