Datoer for konfirmandforberedelse, Risbjergskolen - torsdage 14.45-16.15

Der serveres kiks og saftevand for konfirmander 15 minutter før forberedelsestiden begynder 

Det forventes at konfirmanderne møder på nedenstående datoer, samt til 12 gudstjenester efter eget valg. Datoer markeret med parentes er deltagelse frivillig, men anbefalet.

7/9 Forberedelse

14/9 Inden forberedelse 

21/9 Forberedelse

24/9 Gudstjeneste og intro for konfirmander og forældre kl. 10.00-12.00

28/9 Forberedelse

30/9 Skibby Krønniken  afg. Frihedens station kl. 9.00

------

5/10 Ingen forberedelse

12/10 Ingen forberedelse

19/10 Efterårsferie                

26/10 Forberedelse

-------

2/11 Forberedelse

9/11 Forberedelse

(12/11) Aftenshow kl. 19.00 og After Eight

16/11 Forberedelse

23/11 Forberedelse

(26/11) Hva så Luther kl.16-18 i Avedøre kirke

30/11 Forberedelse

----------

(3/12) Aftenshow kl. 19.00 og After Eight

7/12 Forberedelse

Juleferie

8/2 Forberedelse

15/2 Vinterferie

22/2 Forberedelse

(25/2) Aftenshow kl. 19.00 og After Eight

------

1/3 Forberedelse

3/3 Rollespil kl. 10.00-17.00

8/3 Forberedelse

11/3 Sogneindsamling Folkekirkens nødhjælp kl. 10.00-14.00

13/3 Temadag kl. 9.00-15.00

15/3 Forberedelse

22/3 Forberedelse

29/3 Påskeferie

------

(2/4) Konfirmanddåb kl. 10.00     OBS sidste dag for gudstjenestekryds

5/4 Forberedelse

12/4 Forberedelse

13/4 Sleep-over i kirken kl. 20.00- 9.00

19/4 Forberedelse

25/4 Generalprøve kl. 15.15-16.15

27/4 Konfirmation kl. 12.00

3/5 Blå time kl. 14.45-15.45

 

Besøg af Sultkaravanen forud for sogneindsamlingen er endnu ikke fastlagt

Nedenstående konfirmeres Store Bededag fredag den 27/4 kl. 12.00

  1. Freja Krogholt Albæk
  2. Gustav Michelsen Berg
  3. Helene Nymand Broz                        
  4. Sara Obel Drejer                                                         
  5. Sofus Gudkov                                     
  6. Amanda Phillipa Gulløv                     
  7. Olivia Vinther Hald                            
  8. Amalie Nynne Houlberg                    
  9. Freja Beck Jørgensen                         
  10. Nikolaj Vestmar Dreus Norén          
  11. Mathias Egebjerg Rasmussen           
  12. Seline Rokatis                                    
  13. Filippa Heiberg Sandau              
  14. August Ertmann Schmidt                  
  15. Silja Bach Stauning                            
  16. Lasse Kai Thomsen
  17. Jakob Kubel Nielsen